Македонија

no alt

Ќе се гради насип на река Елешка на вливот во река Црна

Под координаторство на општина Новаци со заеднички сили Битолско поле,Центар за управување со кризи,РЕК,Македонски шуми, ЗК Пелагонија  и Стентон градба ќе запо...

Свет

no alt

Во Обреновац има 12 жртви a се стравува за повеќе, во Србија вкупно 17

Само во Обреновац крај Белград се пронајдени 12 безживотни тела од кои едно лице починало со природна смрт, соопшти српскиот премиер Александар Вучиќ во неделат...

Спорт

no alt

Изготвен проект за стадионот под Тумбе Кафе

Во општина Битола денес се одржа завршната презентација на проектот за новиот стадион под Тумбе кафе за 12 000 гледачи. Проектот е изработен пред крајниот предв...

Забава

no alt

Осмомартовско издание на „Танц со ѕвездите 2“

Продукцијата „Дрим фактори“ открива ексклузивни кадри од снимањето на најновата епизода на „Танц со ѕвездите 2“ која ќе се емитува утре (сабота, 8 март) во 20:1...

Култура

no alt

Оскаровецот Крис Менџис добитник на Златна камера 300 за животно дело

На денешната прес-конференција Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“ – Битола и Вип оператор го објавија името на годинашниот добитник н...

Занимливости

no alt

Убавицата на Филипини победник на изборот Мис на светот 2013

Победничка на еден од најпрестижните избори за убавица во светот „Мис на светот" на кој годинава на индонезискиот остров Бали се натпреваруваа девојки од 130 зе...